HomeSport

Claudio Ranieri e nis me fitore te Roma

Claudio Ranieri ka debutuar me fitore në stolin e Romës, pasi skuadra e tij e mposhti 2-1 Empolin me golat e El Shaarawy edhe Schick në “Olimpico“.

Roma kaloi e para në epërsi, Stephan El Shaarawy shënoi për 1-0 në minutën e nëntë.
Immagine correlata

Gëzimi i të besuarve të Claudio Ranierit zgjati shume pak, pasi mysafirët barazuan rezultatin në 1-1 me një autogolJuan Jesus në minutën e 12’.Risultati immagini per Juan JesusPor, në minutën e 33’ ishte sulmuesi, Patrik Schick, ai që riktheu epërsinë për Claudio Ranierit, që debutoi me fitore në stolin e skuadrës që e ka menaxhuar edhe dikur.Risultati immagini per Patrik SchickPas kësaj fitore, Roma ka shkuar në kuotën e 57 pikëve, dhe iu ka ofruar në tri pikë zonës Champions.


TË NGJASHME