HomeUdhëtime

10 destinacionet kryesore të pushimeve verore në SHBA për vitin 2020

Dimri i gjatë dhe i mërzitshëm ka mbaruar dhe vera është si një fillim i ri. Nëse jetoni në një vend që në të vërtetë merr dimrin e duhur, e dini se çfarë do të dëshironi të zgjoheni dhe të ndjeheni sikur është dita e parë e verës. Ajri bëhet më i freskët, dielli shkëlqen më i ndritshëm dhe më i ngrohtë, natyra po zgjohet dhe ju shihni lule të para dhe gjethe jeshile. Është goxha magjike, mund të ndjehet sikur futesh në një film Disney. Nëse kjo është ajo që ju po synoni ose mbase thjesht po kërkoni një vend të shkëlqyeshëm për një pushim veror, ne mendojmë se këto janë vendet ku duhet të udhëtoni për një festë pranvere në SH.B.A.

1.Miami Beach, Florida
Moti është i jashtëzakonshëm, vendi është i bukur, të gjithë janë në një humor të mirë dhe të argëtohen – çfarë nuk ju pëlqen në Miami Beach? Ekzistojnë gjithashtu një mori restorantesh të shkëlqyera me ushqim të shijshëm dhe skena e jetës së natës është e përsosur për pushimet e verës.

1.Miami Beach, Florida | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

2.Honolulu, Hawai
Hawaii është sinqerisht një nga më të mirët, nëse jo destinacioni më i mirë për një udhëtim brenda SH.B.A. Është e ngrohtë, natyra është e bukur, pamjet janë të shkëlqyera, ushqimi është aq i shijshëm që mund të bini në një gjendje kome. Kush nuk dëshiron të kalojë një javë apo më shumë në një parajsë pushimesh me një jetë të natës?

2.Honolulu, Hawaii | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

3.South Padre Island, Texas
Disa njerëz do ta njohin këtë si një destinacion tipik për pushimin e pranverës, por ka disa njerëz që kurrë më parë nuk kanë qenë këtu. Është një ishull i vogël por është skena e përsosur për një përvojë klasike pushimi vere. Festoni gjithë natën dhe pushoni gjatë gjithë ditës – më duket si një marrëveshje e mirë.

3.South Padre Island, Texas | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

4.San Francisco, California
California është e garantuar me mot aq të mirë. Jeta e natës në këtë qytet është jashtë kësaj bote, kuzhina është e jashtëzakonshme, mundësitë për ndonjë gjë janë të pafundme dhe komuniteti këtu është vetëm më i miri. Dhe ato tramvaje janë kaq tërheqëse që ju duhet thjesht të bëni një udhëtim.

4.San Francisco, California | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

5.New Orleans, Luiziana
Ky qytet është absolutisht i mrekullueshëm kur bëhet fjalë për arkitekturën dhe është kaq i mrekullueshëm që nuk mund të doni kurrë të largoheni. Ushqimi këtu është fenomenal, kështu që nëse jeni ushqimdashës do të jeni në parajsë. Dhe sigurisht, ka shumë gjëra për të bërë nëse doni të argëtoheni apo edhe thjesht të bëni një natë duke dëgjuar muzikë vërtet të mirë.

5.New Orleans, Louisiana | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

6. New York
Edhe në stinën e dimrit, ky qytet ka plot gjëra për të parë. Por vera është një kohë e mirë për të vizituar Nju Jorkun nëse doni të shmangni dimrat e ftohtë që janë të zakonshëm këtu, madje duhet të rendisim arsyet pse është një destinacion i mirë? Është një qytet që nuk fle kurrë, ka kulturë, jetë të natës, ushqim, pamjet, gjithmonë ka diçka që ndodh këtu.

6.New York, New York | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

7. Portland, Oregon
Portland është i njohur për ushqim të mahnitshëm. Por ka edhe gjëra të tjera për tu parë këtu. Ju mund të eksploroni qytetin ose mund të shkoni për piknik nëse jeni në humor dhe të ndjeheni një me natyrën. Dhe moti duhet të jetë mjaft i ngrohtë këtu gjatë verës për të bërë një shëtitje jashtë dhe të ndjeheni të freskuar.

7.Portland, Oregon | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

8. Santa Catalina Island, California
Ky ishull është një destinacion i shkëlqyeshëm për ata që duan të kenë një kohë të ftohtë këtë verë. Vera shumë e qetë dhe relaksuese. Ju mund të shkoni në shëtitje me varkë ose ju mund të provoni zhytje në gumë. Natyra këtu është e mahnitshme, kështu që ecja ose kampe është një mundësi për tu kënaqur gjithashtu.

8.Santa Catalina Island, California | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

9. Holland, Michigan
Nëse doni të shkoni në Hollandë, por nuk keni mjaft fonde për të udhëtuar në Evropë – Holland, Michigan mund të jetë gjëja tjetër më e mirë. Nëse vini këtu në fund të verës do të kapni festivalin e luleve dhe festën Hollandeze të Tulipanëve. Qyteti është i mrekullueshëm, do të ketë muzikë dhe ushqim rruge, arte dhe vepra artizanale dhe përgjithësisht një vibël shumë e ftohtë dhe festive.

9.Holland, Michigan | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

10. The Grand Canyon, Arizona
Nëse jeni duke kërkuar të largoheni nga ngutja e qytetit dhe dëshironi të kaloni ca kohë me mendimet tuaja duke shijuar një pamje të bukur – nuk mund të gaboni me Grand Canyon. Arizona është vërtet një nga ato gjëra që duhet të shohësh të paktën një herë në jetën tënde dhe përvoja do të jetë padyshim e paharrueshme.

10.The Grand Canyon, Arizona | Top 10 Spring Holiday Destinations In US For 2020 | Brain Berries

TË NGJASHME