HomeSport

10 lojtarët më të shtrenjtë në Itali, kryeson Ronaldo, por surpriza është mesfushori i Milanit

Cristiano Ronaldo nuk është më në Top 10 lojtarët më të shtrenjtë të Europës, por në Italy mbetet i pari. Në listën e përpiluar nga “KPMG Football”, për lojtarët më të shtrenjtë, Ronaldo mban stafetën në Itali, i pari me shifrën e 107 mln eurove.

Pas tij vijnë dy argjentinasit ,Paulo Dybala,  me 95 mln euro, dhe Mauro Icardi, i vlerësuar në shifrën e 90 mln eurove. Lista vazhdon me lojtarë të tjerë të njohur e të afirmuar, si Pjaniç, Imobile apo edhe koulibaly i Napolit.

Por, ai që bën përshtypje është mesfushori i Milanit, Frenk Kesi, i cili mbyll 10-shen më të mirë, me një çmim që shkon në 55 mln euro.

Ronaldo – 107 mln euro

Dybala – 95 mln euro

Icardi – 90 mln euro

Lista ndiqet nga:

Pjaniç – 69 mln euro

Koulibaly – 60 mln euro

Immobile – 59 mln euro

Skriniar – 59 mln euro

Douglas Costa – 58 mln euro

Milinkoviç-Saviç – 56 mln euro

Franck Kessie – 55 mln euro

https://www.youtube.com/watch?v=QeLf_WG9Ctk


TË NGJASHME