HomeModa

10 prerjet e flokëve që të tregojnë më të re

Ashtu si rrobat dhe këpucët që mund të ndihmojnë në zgjatjen e shtatit tonë, prerja e flokëve mund të na ndihmojë të “na bëjë” më të rinj. Sidoqoftë, gjetja e një prerje flokësh të përshtatshme për tiparet, gjatësinë, shijen personale dhe llojin e flokëve nuk është detyrë e lehtë, veçanërisht për gratë e imëta.

Kemi përgatitur një listë të disa stileve që mund t’ju japin një pamje të re dhe të zgjasin fytyrën tuaj pa kërkuar shumë ndryshime drastike. Në fund të artikullit, ju do të gjeni një model bonus për gratë më të shkurtra.

1. Bob

Bob ka qenë një trend i qëndrueshëm për disa kohë dhe ende mbetet jashtëzakonisht popullor. Ky model përbëhet nga një prerje mbi shpatulla dhe është më e shkurtër në pjesën e pasme të qafës dhe më e gjatë në pjesën e përparme. Ndihmon në hollimin e tipareve, kështu që është perfekte për gratë me një fytyrë katrore.

2. Pixie

Prerja pixie është ideale për gratë e shkurtra me tipare të mprehta ose të zgjatura pasi lënia e qafës zbuluar mund t’i ndihmojë ato të duken më të gjata.

3. Midi

Nëse nuk jeni adhuruese e flokëve të shkurtër, mund të bëni një prerje flokësh midi. Ky stil prek shpatullat dhe do ta bëjë bustin tuaj të duket më i zgjatur.

4. Bob carré

Carré është një lloj prerje bob që dallohet nga skajet dhe valët e dritës. Kjo pamje ju bën të dukeni më të gjata. Gjithashtu shton një elegancë në pamjen tuaj. Është një nga tendencat më të njohura në vitin 2020.

5. Lob

Nëse ju, si një grua e imët, keni një fytyrë të rrumbullakët, kjo është prerja perfekte për flokët tuaj. Lobi ose bob i gjatë mund t’ju japë një nuancë autenticiteti dhe freskie. Gjithashtu mund të theksojë tiparet tuaja dhe të zbulojë mjekrën tuaj. Kjo është një prerje shumë në modë që mund t’ju bëjë të dukeni mahnitëse.

6. Garçon

Modeli garçon është një model klasik i të gjitha kohërave që është rikthyer si trend këto ditë. Kjo pamje mbulon pak veshët dhe ekspozon plotësisht qafën ndërsa shton volumin në majë të kokës. Mund të bëjë që ju të dukeni më të gjatë, si dhe t’ju japë një pamje të lumtur.

7. Mullet

Një stil tjetër që ka bërë një rikthim nga vitet 1990 është mullet. Kjo prerje, më e shkurtër në pjesën e përparme dhe më e gjatë në pjesën e pasme, është një prerje origjinale dhe e rrezikshme që do t’ju ndihmojë të dukeni më të gjatë. A do të guxonit të provonit këtë model?

8. A-line pixie

Është një version pak më i gjatë i stilit tradicional me një pjesë anësore që shfaq një pamje më të ëmbël, të butë dhe më të sofistikuar. Nëse jeni e shkurtër dhe guxoni të provoni këtë lloj prerjeje, do të lehtësojë modelimin, dhe kujdesin tuaj.

9. E gjatë dhe e drejtë

Nëse flokët e shkurtër nuk ju përshtaten ose jeni të dashuruar me flokë të gjatë dhe doni t’i mbani në këtë mënyrë, kjo lloj prerje flokësh mund të jetë ideale për ju. Dhe, si një vajzë e imët, do t’ju ndihmojë të dukeni më të gjatë.

Në rast se nuk doni të hiqni dorë nga gjatësia e flokëve tuaj, një prerje mbi gjoks mund të jetë çelësi për pamjen tuaj të re. Ky model nuk është as shumë i gjatë dhe as shumë i shkurtër; është shumë i lakueshëm dhe do të shtojë vëllimin e flokëve tuaj.


TË NGJASHME