HomeShowbiz

11 veshje ikonike që yjet e sotëm nuk u rezistuan dot!

Ishin vitet 1990 kur aktoret dhe modelet u shndërruan në ikona të vërteta stili. Kjo periudhë ishte perfekte për t’iu referuar si burim frymëzimi përgjatë viteve që do të pasonin, për të mbërritur edhe sot në vitin 2020.

Shokues po aq sa edhe vezullues, kështu mund të cilësohet gjerësisht nga fashionistat, stili i viteve ’90, koha kur veshjet bënë histori!

Cameron Diaz (1995) — Kendall Jenner (2016)

Kate Moss (1995) — Rosie Huntington-Whiteley (2017)

Christy Turlington (1992) — Lily-Rose Depp (2019)

Princess Diana (1997) — Hailey Bieber (2019)

Christy Turlington (1995) — Cindy Crawford (2018)

Madonna (1991) — Dita Von Teese (2019)

Julia Roberts (1990) — Kylie Jenner (2020)

Naomi Campbell (1998) — Kim Kardashian (2018)

Claudia Schiffer (1994) — Margot Robbie (2020)

Naomi Campbell (1996) — Kim Kardashian (2019)

Julia Roberts (1991) — Zendaya (2019)


TË NGJASHME