HomeShëndeti

12 gatime të shijshme dhe të lehta për t’u bërë për Krishtlindje

Në të gjithë botën, njerëzit bëjnë vakte festive për Krishtlindje dhe Natën e Vitit të Ri që zakonisht konsiderohen të jenë më të mirat dhe më të shijshmet në traditën e tyre të kuzhinës kombëtare. 

Reputacioni i tyre shpesh është vërtetuar ndër breza, me secilin prej tyre duke u dashuruar me shijet e tyre të veçanta.

Si përfundim, këto janë ushqimet që shfaqen në tryezat e ngrënies në vende të ndryshme në të gjithë botën në këtë festë të gëzueshme dhe magjike. Të gjitha gatuhen shumë thjesht, dhe përbërësit mund të gjenden lehtësisht në dyqane. Atëherë çfarë po pret? Koha për të filluar gatimin!

Gjeli i detit me salcë boronice nga Britania e Madhe

Gjeli i detit është mbreti i tryezës së Krishtlindjes në Mbretërinë e Bashkuar. Zakoni për të ngrënë një në 25 është përhapur në pjesën më të madhe të Evropës dhe Amerikës. 

Patë aromatike me mollë nga Gjermania

Nëse është gjeli i detit në Mbretërinë e Bashkuar, atëherë në Gjermani, mbreti i vërtetë i tryezës festive është një patë aromatike e mbushur me mollë.

Proshutë e pjekur nga Finlanda

Proshuta e pjekur është pjata kryesore në tryezën e Krishtlindjes në shumë vende skandinave.

Mish derri danez

Banorët e Danimarkës preferojnë të pjekin mish derri por të freskët në Krishtlindje. 

Tavë me fasule jeshile nga SHBA

Tava me fasule dhe kërpudha është një vakt i shijshëm, i shëndetshëm dhe, më e rëndësishmja, i lehtë për t’u bërë. Është e vështirë të imagjinosh pushimet e Krishtlindjeve në SHBA pa këtë pjatë.

Sallatë e shijshme me patate nga Republika Çeke

Sallata me patate është një nga pjatat më të famshme të bëra në Republikën Çeke, dhe sigurisht, asnjë festë e Krishtlindjes nuk kalon pa këtë vakt. Mund të shërbehet si një pjatë individuale, ose e servirur nëpër pjata të ndara.

Byreku Kulebyaka nga Rusia

Në Krishtlindje, rusët kanë një zakon për të bërë pite të ndryshme. Një nga këto është byreku Kulebyaka, i cili vlen për çdo minutë që kaloni në të.

Banitsa me djathë nga Bullgaria

Banitsa është një byrek i famshëm që piqet për Krishtlindje në Bullgari. Mund të ketë një larmi mbushjesh – mish, spinaq, apo edhe fruta. Por më e popullarizuara është me djathë. Banitsa është bërë nga brumi i filos, dhe nuk është aspak e vështirë për ta bërë atë. Por nëse nuk keni shumë kohë, mund të merrni ëmbëlsira të gatshme pa maja dhe do të jetë akoma e mrekullueshme kjo festë.

Christmas Yule Log nga Franca

Christmas Yule Log është një tortë, dhe është e pamundur të imagjinohet Krishtlindja në Francë pa këtë. Receta klasike ka një mbushje gështenje. Nëse dëshironi të afroheni me Francën, ne ju rekomandojmë që ta provoni, dhe është mjaft e lehtë për të gjetur gështenja në dyqane. 

Tortë Vasilopita me bajame dhe lëng portokalli nga Greqia

Vasilopita shërbehet në prag të Vitit të Ri në çdo shtëpi greke. Njerëzit e presin atë menjëherë pasi ora bie 00:00 në mesnatë. Kjo tortë e lehtë për t’u bërë është me shtresa dhe e shijshme, gjithashtu ka erë të mrekullueshme. Sipas traditës, torta është gjithmonë e pjekur me një monedhë brenda, dhe personi që merr fetën me monedhë do të jetë i lumtur gjatë gjithë vitit.

Eggnog pikante dhe i trashë nga SHBA dhe Kanada

Pija kryesore e sezonit të festave në SH.B.A. dhe Kanada është “pema e egër”. Është një përzierje e trashë vezësh dhe krem ??pana me erëza të shtuara. Eggnog është aq popullor sa që amerikanët dhe kanadezët e përdorin atë në sa më shumë mënyra që munden – ata e shtojnë atë në kafe dhe madje bëjnë ëmbëlsira si dhe ëmbëlsira me aromë pule. Është më mirë ta bëni këtë pije brenda natës.

Biskota me xhenxhefil nga Mbretëria e Bashkuar

Biskotat me xhenxhefil janë të njohura në të gjithë Evropën si një simbol i festimeve të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Por besohet se ato ishin pjekur për herë të parë në Angli.


TË NGJASHME