HomeLajmi i Fundit

15-vjeçarja zhduket në lumë, babai zhytet çdo mëngjes për ta kërkuar

Një video e publikuar së fundmi në internet është bërë virale. Në pamje shihet një baba i cili nuk heq dorë së kërkuari vogëlushen. E njëjta u mbyt në lumin Adda në parkun Bartesaghi në Sondrio Ai çdo ditë shkon te lumi, zhytet dhe lëshon britmë përmes shkëmbinjëve vajzën e tij Hafs e cila ishte vetëm 15 vjeç.

Për gazetën ditore Provinca e Sondrio prindi zemërthyer i bëri thirrje të gjithëve ta ndihmojnë për të gjetur të bijën e tij, Hafsën. Nga autoritetet lokale vajza është deklaruar e zhdukur për më shumë se dhjetë ditë.