HomeShëndeti

16 gjëra që urreni në trupin tuaj, por që në fakt meshkujt i pëlqejnë

I urreni vithet tuaja? Pavarësisht nëse ato janë shumë të dobëta, shumë kockore, shumë të ngushta, shumë të gjera, ose ndryshe të pakëndshme për sytë tuaj, ka shumë mundësi, shumica e meshkujve t’i konsiderojnë ato tërheqëse.

Gratë humbin një kohë të pafundme duke u ndier të pakëndshme dhe të pakënaqura me pamjen e tyre, duke u fiksuar pas pjesëve të trupit që meshkujt i konsiderojnë tërheqëse në çdo numër formash dhe madhësish.

Këtu janë 16 pjesë në trupin e një gruaje që gratë shpesh i urrejnë, por që burrat thonë se i duan (për t’ju ndihmuar ta doni veten edhe më shumë). Sipas psikoterapistes Dr. Erica Goodstone:

1. Këmbët tuaja

pse meshkujt i duan këmbët e grave

Shumë burra i duan fshehurazi këmbët e grave. Ata as nuk i kushtojnë vëmendje pjesëve të zakonshme të trupit për të cilat mund të jeni të zymtë. Pra, shkoni të bëni një pedikyr me ngjyrën tuaj të preferuar dhe shtoni disa bizhuteri tërheqëse si një byzylyk ari në kyçin e këmbës dhe një unazë të gishtit të zbukuruar me rruaza. Ju mund të habiteni dhe kënaqeni nga reagimi i burrit tuaj.

2. Duart tuaja

Sa delikate dhe tërheqëse janë duart tuaja? Nëse keni tendencë t’i fshihni ato në xhepat tuaj ose t’i mbani të shtrënguar në grushta, mund të tregoni se jeni të pasigurta. Provoni të hapni duart dhe të bëheni një simbol i pritshmërisë, kujdesit dhe gatishmërisë për t’u lidhur.

3. Gishtat tuaj

A duken gishtat tuaj të rregulluar dhe me stil? A janë thonjtë tuaj të formuar mirë me lustër në një ngjyrë të këndshme ose interesante? A i keni përdorur gishtat për të masazhuar butësisht shpatullat e burrit tuaj ose për të ngacmuar ndjeshëm krahët dhe shpinën e tij? Ju mund të habiteni se sa tërheqës mund të jenë duart tuaja, ndërsa ai imagjinon të preken prej tyre.

4. Shpina juaj

Sa e fortë dhe e lëmuar është shpina juaj? Ndërsa disa burra tërhiqen nga këmbët dhe shpina, burri juaj mund të gëzojë të ledhatojë shpinën tuaj të lëmuar dhe me formë. Pavarësisht nëse keni muskuj ose vetëm një shpinë të bukur, pa yndyrë të tepërt ose probleme me lëkurën, mund të habiteni se si një burrë i pëlqen të masazhojë shpinën tuaj dhe të imagjinojë emocionet që keni rezervuar për të.

5. Vithet tuaja

Jeni e shqetësuar që keni vithe të mëdha? Ka shumë burra që thjesht e duan atë. Ata në fakt janë të sigurt nga mënyra se si duket dhe gjithashtu si ndihet. Rrumbullakësia është e mirë. Trupat e meshkujve janë më këndorë, kështu që truri i tyre në fakt dëshiron dhe vlerëson rrumbullakësinë e trupit të një gruaje, dhe ju nuk keni pse ta fshihni.

6. Buzët e tua

Pra, buzët tuaja nuk janë të mëdha dhe të ëmbla, ato janë të ngushta dhe të vogla. Mos u shqeteso. Dhe mos harroni fuqinë e fjalëve që shqiptoni në veshët e tij. Përdorni tonin tuaj më joshës dhe tregojini sa sëksi dhe i fuqishëm është.

Sipas terapistes Larissa Rzemienski :

7. Fytyra juaj pa grim

Gratë kanë tendencë të ndihen të vetëdijshme pa grimin e tyre, por shumica e djemve në fakt preferojnë grim minimal ose pa grim.

8. Mbushja juaj shtesë

Gratë kanë tendencë të mërziten kur nuk futen në xhinse, por në realitet, burrat duan pak mbushje shtesë. Nëse mbushja nuk është tërheqëse, atëherë pse Kim Kardashian është në kaq shumë kopertina revistash?

9. Linjat dhe rrudhat tuaja të holla

Mund të tingëllojë joshëse të mbarosh dhe të marrësh pak Botox për të rregulluar ato vija dhe rrudha, por një fytyrë natyrale fiton mbi fytyrën shumë të shtrënguar dhe të panatyrshme. Plus disa linja të holla janë dëshmi të përvojave të jetës, besimit dhe një pasurie më të madhe të njohurive.

Sipas trajnerit të takimeve Julie Spira :

10. Disa kilogramë shtesë

Ka një arsye pse ato quhen doreza dashurie, prandaj mos u bëni aq të pasigurt për pesë kilogramët shtesë në bel dhe ijë. Burrat nuk i pëlqejnë vërtet gratë e dobësuara dhe këndore që nuk kanë asgjë për të kapur.

11. Veshët tuaja

Kur ai ju kafshon veshët, ai nuk po përdor një shirit matës për të vendosur mbi formën e lobeve tuaja. Burrave u pëlqen të ngacmojnë.

12. Gjoksi juaj

Ndërsa gratë me gjoks të sheshtë mendojnë se burrat nuk duan të dalin me ta, ato që janë shumë të rënda po kursejnë paratë e tyre për operacionin e zvogëlimit të gjoksit. Ndërkohë, në fund të ditës, burrat i duan gratë me vetëbesim, pavarësisht nga madhësia e gjoksit.

Sipas Katherine Forsythe, MSW:

13. Buzët tuaja

Ndaloni operacionin për t’i bërë buzët simetrike! Burrat nuk kujdesen dhe nuk i vënë re. Kjo pjesë më personale e femrës, e gjithë zona e vulvës, është një eliksir për t’u parë nga burrat.

14. Celuliti juaj

Burrat mund të mos e duan celulitin, por ata nuk e urrejnë atë si gratë. Ajo që ndez djemtë është i gjithë trupi femëror. 

Një grua ishte aq e fiksuar me vithet e saj të ngarkuar me celulit saqë ajo u nda nga i dashuri i saj ndërsa u ngrit në këmbë pas sèksit. Më në fund, ajo tha, “OK, kam celulit në vithe!” Ai tha, “Çfarë është celuliti?”

15. Kofshët tuaja të mëdha

Në kohët primitive, kofshët e mëdha tek gratë nënkuptonin forcë, qëndrueshmëri dhe aftësi për të mbrojtur fëmijët. Ndërsa kjo nuk është shumë rehati në kulturën e sotme të trupit të skalitur, është ende një ndezje për shumë burra.

16. Barku yt i dhjamosur

Hidhni një sy valltarëve me bark dhe Venus de Milo . Bark? Po. Të mëdha. Po. Megjithatë, ato janë dy simbole sèksi që kanë zgjatur mijëvjeçarë.

Përsëri, është qëndrimi, jo barku i vogël. Burrat më thonë se mbështetja e kokës në jastëkun e barkut është provokuese. Provoni të rregulloni qëndrimin tuaj para se të filloni modën e fundit të dietës.


TË NGJASHME