HomeTeknologji

20 makinat superluksoze që do “pushtojnë” rrugët, duke filluar nga ky vit

Tabloidi britanik “The Sun” ka bërë një listë të 20 makinave që pritet të dalin gjatë 2020 dhe të “pushtojnë” rrugët e botës.

Bota e automjeteve ndryshon çdo vit duke u përmirësuar edhe më tej.

Makinat e reja që prezantohen janë gjithnjë e më të mira, më të shpejta, më të sigurta, më të bukura dhe më miqësore ndaj mjedisit.

Po ju njohim menjëherë me to!

1.Lotus – Evija

2.Lamborghini – SC18

3.Mercedez – GLA

4.Nissan – Qashqai

5.Cupra-Formentor

6.Aston-Martin-DBX

7.Ford-Mustang-Mach-e

8.Tesla-Roadster

9.Land-Rover-Defender

10.Ford-Kuga

11.Kia-Soul-Ev

12.Ford Puma

13.Seat-Leon

14.Scoda-Octavia

15.Volkswagen-ID.3

16.Mini-Cooper-elektrik

17.Hyundai-i10

18.Toyota-Yaris

19.Audi-A3

20.Fiat-500e

A.A/ GotaNews


TË NGJASHME