HomeLajme

23-vjeçari nga Shkupi vdes në Siri

Një i ri shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë luftimeve që po zhvillohen së fundmi në Siri.

Mësohet se, viktima është E.Iseni, 23 vjeç, lindur në Haraçin dhe me vendbanim në Shkup të Maqedoni. Këtë të diel, u bë i ditur dhe lajmi për vdekjen e shqiptarit në Siri, ku familja e ka mësuar vdekjen e të birit nga shokët e tij.

23-vjeçari shqiptar iu bashkua luftës siriane, kur ishte 19 vjeç, ndërkohë që edhe shumë shqiptarë të tjerë kanë marrë pjesë në luftime/dritare.net


TË NGJASHME