HomeShowbiz

50 Cent shet rezidencën luksoze, arsyeja…

Reperi i fashmëm 50 Cent shiti vilën e tij luksoze për 3 milion dollarë, vila e tij kishte 21 dhoma gjumi dhe 25 banjo. Ai e bleu këtë vilë 12 vite më parë dhe pagoi 15.5 milion dollarë. Reperi ia bleu boksierit Mike Tyson dhe vila gjendet në Farmington, Connecticut. Kjo vilë ka palestër, kinema, pishinë, studio diskografike, kopësht, fushë basketballi, pub. Pas shitjes së shtëpisë së tij ai i dhuron të gjitha paratë për bamirësi fondacionit G-Unity.

Rapper 50 Cent sold his 21-bedroom, 25-bathroom Farmington, Connecticut mansion for $3 million
Reperi 43 vjeçar shet vilën e tij me 21 dhoma gjumi, 25 banjo në Farmington, Connecticut për 3 milion dollarë.
Sold! 50 Cent, 43, donated $3 million to his G-Unity Foundation after selling his 21 bedroom, 25 bathroom Farmington, Connecticut mansion for $15.5 million less than what he paid for it 12 years ago
Emri i vërtetë i reperit është Curtis James Jackson III, e bleu këtë vilë në 2007 boksierit Mike Tyson për 15.5 milion dollarë.
Party like it's your birthday: There's no need to go for a night out on the town when you have your very own nightclub inside the property
Nuk është e nevojshme të dilni nga kjo vilë dhe të shkoni në disko pasi shtëpia ka klubin e saj të natës.
Art work of the rapper is seen covering the walls inside the mansion's very own club completer with stripper pole
Në një prej dhomave të tij është vendosur portreti i tij.
Snake eyes: The home includes a litany of gaming amenities, including this craps table
Gjithashtu në një prej dhomave mund të luani edhe lojën craps.
Make a splash: The home features a wood paneled indoor pool and spa. The Candy Shop rapper had made numerous attempts at selling the home - cutting his asking price on multiple occasions in his bid to move it
Shtëpia ka edhe pishinë dhe spa.
One of the 21 bedrooms inside the home is seen above. The In da Club rapper, whose real name is Curtis James Jackson III, initially paid $18.5 million for the property from its previous owner, Mike Tyson, in 2007
Kjo është një prej 21 dhomave të gjumit.
Catch a movie: The home has its very own movie theater as seen above
Shtëpia ka gjithashtu edhe kineman e saj.
What's cooking: The huge kitchen is seen above which has plenty of storage and counter space
Kjo është guzhina, e cila është tepër e madhe.
Sit back and relax: A living area is seen above which lets in plenty of natural light
Dhoma e ndenjes duket tepër e madhe dhe mund të relaksoheni.
One of the homes 25 bathrooms are seen above. After a break in at the home in May of 2017, the P.I.M.P. performer took to Instagram, writing, 'What my house got robbed . . . I thought I sold that MF. LOL'
Një prej 25 banjove të tij duket në këtë foto. Reperi 50 Cent ia bleu Mike Tyson-it, ai tha se boksieri kishte fituar gjatë ndeshjeve të boksit më shumë se 400 milion dollarë dhe ai ma shiti mua ngaqë nuk e mbante dot.
A grand entrance: Sweeping staircases welcome visitors inside the property which is set on 17 acres of land
Kjo është hyrja për në shtëpi, në të cilën duket arkitektura e veçante e shkallëve.
Catch some rays: The perfect place to relax is on a lounger by the home's outdoor pool
Gjithashtu ka edhe një pishë jashtë shtëpisë.
Luxe life: 50 Cent added features such as this infinity pool to the home after buying it
Reperi 50 Cent e zgjeroi pishën pishën kur ja bleu boksierit Mike Tyson.
Perfect place for a workout: The new owners can stay fit inside this spacious gym
Vila e tij luksoze ka edhe palestër.
A games room as seen above offers the perfect place to practice shooting some hoops
Gjithashtu ka edhe fushë basketbolli.
A customized G Unit full-size basketball court is seen above where you can invite friends round for a game
Edhe jashtë vilës ka fushë basketbolli.
In there grounds of the home there is plenty of greenery and a water feature inside a large lake
Në kopshtin e vilës gjendet edhe një shatërvan.
Take a seat: A spacious dining area is seen above which makes the perfect place to host parties
Kjo është dhoma e ngënies.
Sipërfaqja e gjithë vilës llogaritet rreth 17 hektarë duke përfshirë edhe kopështin.
This aerial photo shows the sheer size of the property. It is surrounded by trees and it's very own lake
Kjo është fotoja e vilës nga lartë ku duket qartë që është e rrethuar nga pemët dhe ka dhe një liqen.
A lion statue guards the gated entrance to the property which the rapper has tried to sell a number of times over the years
Në hyrje të vilës duket qartë statuja e një luani.
Kicks: The home has ample closet space, with racks for ornate footwear collections
Vila luksoze ka edhe një dhomë në të cilën ka edhe këpucë shumëngjyrëshe.

TË NGJASHME