HomeLifestyle

6 pijet historike që duhet t’i provosh nëse udhëton në këto vende

Ashtu si ushqimi, muzika ose arti, edhe pijet tradicionale të një vendi ku ju udhëtoni për të parën herë sidomos, marrin një tjetër vlerë! Sepse ato japin një ide të kulturës së thellë dhe lidhjes me një ndjenjë të veçantë të vendit që ju keni zgjedhur për të pushuar.

Pavarësisht Covid-19 dhe pandemisë, ne të gjithë duhet të përgatitemi për udhëtimet apo pushimet e radhës, ndaj nëse në listën e destinacioneve tuaja të preferuara është një nga këto gjashtë vende, atëherë vëmendje: mos lini pa provuar pijet më popullore të tyre! Në vetëm një gllënjkë, ju mund të lidheni me stilin e tanishëm të jetesës së atij vendi dhe të kalurën, doemos!

Japoni/Sake
Disa nga rrëfimet më të vjetra të shkruara në Japoni mund të gjenden në librat e historisë kineze të shekullit të tretë, të cilat diskutojnë traditën japoneze të pirjes së Sakes, një pije me bazë orizi gjatë ceremonive funerale. Të dhënat e gjykatës perandorake japoneze të shekullit të tetë flasin për Sakenë edhe në tregimet historike dhe ato mitike, pija ishte akoma e rezervuar për monarkinë dhe praktikat fetare. Sot, krijuesit e Sake-s përdorin një kombinim të metodave tradicionale dhe moderne për të ruajtur lidhje të rëndësishme kulturore me elementët historikë të kësaj pijeje tradicionale. Uji dhe orizi me cilësi të lartë janë thelbësore, pasi procesi përdor sasi të mëdha të të dyjave. Për ta përgatitur Sake-në fermentohet orizi dhe më pas bëhet gati për bluarje të nivele të ndryshme deri sa përftohet pija bazë.

Meksikë/Tekila
Kur bëhet fjalë për shpirtin më të famshëm të Meksikës, gjithçka fillon me agavat blu! Plot me gjethe të rënda dhe shpesh të ngatërruara me një aloe ose kaktus, agavat janë baza e tekilës. Kur gjethet me gjemba janë hequr, mbetet vetëm një piña, zemra e bimës e ngjashme me ananasin. Piña pastaj gatuhet, piqet, fermentohet dhe distilohet duke përdorur një proces që daton nga shekulli i 17-të. Ndërsa distilatet e agavave mund të gjenden në të gjithë vendin, një që u gjet në qytetin e Tequilas, Jalisco, u bë më e popullarizuara, ndaj dhe pija mori emrin e saj.

Greqi/Uzo
E ftohtë, tradicionale, kjo pije kthen shpirtin nga e bardha në qumësht! Uzo është pija alkoolike kombëtare e Greqisë. Pija është e bërë nga një bazë e rrushit të fermentuar dhe aromatizohet me anise dhe zakonisht përdoret si aperitiv për të ndihmuar në stimulimin e oreksit dhe përgatitjen e stomakut para një vakt. Përtej kësaj, ozo përdoret gjithashtu për të përmirësuar tretjen dhe besohet se ka veti shëruese.

Gjermani/Birra
Birra është një nga pijet më të vjetra alkoolike në historinë e njerëzimit, kështu që nuk është për t’u habitur që origjina e saj është ende mister…Një nga rrëfimet e para të regjistruara të birrës krijon datat në pllakat argjile Sumeriane në 3.500 Para Krishtit, megjithëse disa besojnë se ajo filloi në Mesopotaminë antike deri në 10 mijë Para Krishtit. Birra e stilit Lager mund ta ketë origjinën e saj në Bavari, kur birrarët gjermanë filluan të punojnë me një lloj të ri majaje që funksiononte në temperatura shumë më të freskëta. Diku rreth viteve 1500. Gjermania njihet për birrat e famshme. Festivali i parë i Oktoberfest që u organizua në 1810 u mbajt për të festuar martesën e Princit Ludëig të Bavarisë dhe Princeshës Terezë të Saksonisë-Hildburghausen. Tani festivali numëron nga gjashtë deri në shtatë milionë pjesëmarrës çdo vit.

Peru dhe Kili/ Pisco
Nëse po udhëtoni në Kili dhe thoni që pisco u shpik në Peru ose anasjelltas, përgatituni të dëgjoni disa fjalë të forta nga vendasit. Të dy vendet kanë debatuar për një origjinë të vërtetë të shpirtit të Amerikës së Jugut për vite me rradhë; të dy vendet madje e njohin Pisco Sour si pijen e tyre kombëtare. Pisco teknikisht është një lloj rakie, megjithëse është larg nga rakia tipike. Pavarësisht se nga e ka origjinën, bërja e pisco-s në Peru është një procedurë shumë e rregullt dhe preçize. Pisco e vërtetë është e distiluar nga vera në provë midis 38 dhe 48 gradëve alkool, që do të thotë se nuk mund të ketë ujë të shtuar pas distilimit. Është thjesht, fantastike!

Kubë/Rum
Prodhimi i rumit kuban daton në kultivimin e parë të sheqerit në Karaibe gjatë fillimit të viteve 1500. Në atë kohë, rajoni filloi të prodhojë një pije më të rëndë të quajtur aguardiente, e cila përfundimisht evoluoi në versionin më modern të rumit kuban që shohim sot. Don Facundo Bacardi është besuar për shpikjen e teknikës së filtrimit duke prodhuar një rum të lehtë, më të ëmbël kuban në 1862. Djali i tij, Emilio Bacardi, mbrojti idenë e përmbysjes kubane të sundimit spanjoll dhe për heqjen e skllavërisë në shekullin XIX, një kohë në histori shpalosi edhe frazën, “Cuba libre!” E fuqishme, pihet me akull dhe serviret në një gotë kupe të thjeshtë, pija përmban: rum, lëng të freskët gëlqereje dhe sheqer. Ernest Hemingway, i cili kaloi shumë kohë në lokalin El Floridita në Havana, kishte një version të veçantë të shpikur nga banakieri i tij i preferuar që përfshinte lëng rrushi dhe liker maraschino.


TË NGJASHME