HomeShëndeti

7 arsye pse duhet të shtojmë kanellën në ushqimin tonë

Kanella konsiderohej si një erëz luksoze në Evropë në periudhën e Mesjetës. Arabët e transportuan atë përmes rrugëve tokësore dhe vetëm njerëzit e pasur kishin mundësi ta blinin.

Sot, kanella mund të gjendet pothuajse në çdo kuzhinë. Por kjo erëz e zakonshme është më shumë sesa thjesht një përbërës në ëmbëlsira dhe ndihmon për një lëkurë të përsosur si dhe për të përmirësuar mirëqenien tuaj.

Mund të minimizojë aknet.

Kanella ka veti antimikrobike që janë të dobishme për trajtimin e akneve. Kjo erëz mund të shkatërrojë bakteret që shkaktojnë njolla. Është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i antioksidantëve të fuqishëm që mbrojnë trupin tuaj nga dëmtimet. Ato mund të shkaktojnë inflamacion të lëkurës dhe kur kjo ndodh, poret tona bllokohen, gjë që çon në krijimin e puçrrave.

Parandalon shenjat e plakjes.

Radikalet e lira gjithashtu mund të kontribuojnë në plakjen e parakohshme të lëkurës, duke shkaktuar vija të holla. Antioksidantët në kanellë ngadalësojnë këtë proces duke mbrojtur qelizat tuaja nga ky dëmtim. Kanella madje mund të nxisë prodhimin e kolagjenit.

Kanella e bën lëkurën tuaj të duket më e njëtrajtshme.

Kanella rrit qarkullimin e gjakut dhe oksigjenit në lëkurë. Përmban një astringent, një kimikat që zvogëlon ose ngushton indet e trupit. Mund të ndihmojë lëkurën tuaj të duket më e butë dhe të përmirësojë shëndetin e saj nga brenda dhe jashtë.

Ka veti anti-inflamatore.

Inflamacioni ndihmon trupin tuaj të luftojë viruset dhe të riparojë dëmtimin e indeve. Por nëse drejtohet kundër indeve të trupit tuaj, mund të bëhet e rrezikshme. Studimet kanë treguar se kanella ka veti anti-inflamatore dhe madje mund të lehtësojë ënjtjen.

Mund të ulë rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Sipas një studimi, shtimi i kanellës në dietën tuaj mund ta mbajë zemrën tuaj të shëndetshme. Në studim, minjtë që ushqehen me një dietë të pasur me kanellë për 12 javë fituan më pak peshë sesa minjtë që hëngrën ushqime të yndyrshme pa kanellë. Një dietë e pasur me yndyrë mund të çojë në sëmundje të zemrës dhe shtimi i kanellës në ushqimin tuaj mund të ndihmojë në kompensimin e këtij rreziku.

Ndihmon në humbjen e peshës.

Kanella është e pasur me fibra. Ju jep një ndjenjë të ngopjes dhe ju ndihmon të luftoni dëshirat për ushqim. Gjithashtu rrit metabolizmin, sepse trupi juaj përdor më shumë energji për të përpunuar kanellën sesa bën për ushqimet e tjera.

Mund të përmirësojë kujtesën.

Kanella mund të ndihmojë për të vonuar plakjen e trurit dhe për të ulur stresin oksidativ të qelizave të trurit. Ajo gjithashtu stimulon plasticitetin e hipokampës, një pjesë e trurit e lidhur me kujtesën. Kanella madje përmirëson disa simptoma të sëmundjes Alzheimer dhe Parkinson.


TË NGJASHME