HomeLifestyle

7 gënjeshtrat që “Sex and the City” na ka treguar për seksin

Siç duket, seriali “Sex and the City”, nuk ka ndërmend të dalë ndonjëherë nga moda, sadoqë seria e fundit e tij është shfaqur më shumë se 10 vite më parë.

Ende sot, ka miliona fansa nëpër botë, të filmave e serialit. Carrie dhe mikeshat e saj, kanë bërë epokë duke ndikuar në botën femërore, edhe për mënyrën se si flisnin rreth seksit.

Sigurisht që kur vjen fjala te ky i fundit, në krye të listës ishte Samantha.

Mirëpo, vajzat nuk paskan qenë krejtësisht të vërteta, për disa gjëra edhe na kanë gënjyer. Ja se për çfarë:

1. Një penis i vogël është gjithmonë i dështuar

2. Nëse pëlqeni bisedat e pista në shtrat, partneri nuk do t’ju shohë me sy të mirë

3. Të bësh seks me këdo dhe në çdo rrethanë, është normale

4. Mund ta zhvilloni varësinë nga vibratori

5. Të panjohurit janë gjithmonë të parezistueshëm

6. Ka meshkuj seksi dhe të disponueshëm në çdo cep të botës

7.Gratë flasin ngado dhe me zë të lartë për jetën e tyre seksuale

Burimi: Vanityfair 


TË NGJASHME