HomeShowbiz

9 këshilla bukurie që mund të mësojmë nga Princeshë Diana

Princesha Diana ishte dhe është ende e dashur nga shumë njerëz për shkak të mirësisë së saj të pakufishme. Por kjo nuk është gjithçka për të cilën ajo mbahet mend. Ajo ishte gjithashtu një ikonë e bukurisë dhe stilit. Dhe kudo që shkoi, ajo kurrë nuk pushoi së mahnituri të gjithë me pamjen e saj.

Po ju sjellim disa këshilla për të imituar shkëlqimin e Lady Di sepse të gjithë ne meritojmë të dukemi aq të bukura sa një princeshë.

1. Hidratoni fytyrën para aplikimit me produkte.

Si një ikonë që paparacët nuk mund ta anashkalonin, Princesha e Popullit u sigurua që ajo të ishte gjithmonë gati për kamerat. Mary Greenwell, grimieri dhe mikesha e Princeshës Di, tha se së pari do të hidratonte fytyrën e saj para se të aplikonte ndonjë produkt. Kjo është arsyeja pse lëkura e saj kurrë nuk dukej e torturuar nën grim. Padyshim një truk bukurie që të gjithë duhet ta shtojmë në rutinat tona.

2. Sytë e hollë duken më mirë.

Ndërsa grimi i rënduar është i pranueshëm në situata të caktuara, një pamje më natyrale është më e përshtatshme për veshjen e përditshme. Princesha Di dikur favorizonte një eyeliner të gjallë blu për të gjallëruar sytë e saj. Takimi me Greenwell e ndryshoi atë. Sipas sugjerimit të saj, princesha shkoi me tone më neutrale të zezë dhe kafe. Ajo ra në dashuri me pamjen dhe kështu bëri me pjesën tjetër të botës.

3. Mbani nën kontroll faqet.

Kur aplikohet në mënyrë të gabuar, një punë me kontur dhe theksim mund të jetë një katastrofë. 

4. Buzët e buta gjithashtu mund të jenë të guximshme.

Lloji i eventit, koha e ditës dhe veshja që vishni janë të gjithë faktorë që duhen marrë parasysh kur zgjidhni një nuancë të kuq buzësh. Greenwell thotë se tonet rozë dhe nude funksionojnë më së miri për pamjen mbretërore. Sidoqoftë, eventet e natës kërkojnë hije më të errëta.
Sido që të jetë, mos kini frikë të provoni nuancat e buzëve me të cilat nuk jeni mësuar. Eksperimentimi me pamje të ndryshme do t’ju ndihmojë të shkurtoni zgjedhjet. Në atë mënyrë, nuk do t’ju duhet shumë kohë kur zgjidhni produktin e buzëve që do të vendosni.

5. Gjithmonë ka vend për kapele.

Princesha e Uellsit shihej shpesh duke vendosur një kapele me stil. Ajo e dinte se të qenit i identifikueshëm ishte një domosdoshmëri mbretërore, por ajo i donte kapelet për besimin që i jepnin. Kapelet e Lady Di ishin më shumë se një simbol i familjes mbretërore për të. Pasioni i saj për mbulesën e kokës është i dukshëm në preferencën e saj unike. Disa nga pamjet e saj më ikonike përfshinin një kapelë që ishte njëkohësisht e mrekullueshme dhe funksionale.

6. Erë e mirë, dukje e mirë.

Natyra e këndshme e Princeshës Diana shkoi përtej pamjes së saj të jashtme. Sipas Greenwell, princesha “gjithmonë, gjithmonë, gjithmonë” mbante një aromë të mirë. Kjo është vërtet e përshtatshme për dikë si Princesha e Uellsit.

7. Vajrat esenciale janë vërtet esenciale.

Princesha Diana ishte një fanse e njohur e  aromaterapisë. Vite para se vajrat esenciale të bëheshin një modë globale, princesha tashmë po shijonte mrekullitë e tyre. Filmat na treguan se jeta mbretërore nuk ishte e lehtë, por Princesha Di nuk u duk kurrë e shqetësuar. Aromaterapia patjetër që e ndihmoi atë të hiqte stresin dhe të fillonte çdo ditë nga e para.

8. Mbaninjë regjim të mirë të lëkurës.

E keni dëgjuar këtë më parë: mbajtja e një regjimi të mirë të lëkurës do të bëjë mrekulli për pamjen tuaj të përgjithshme. Princesha Di ishte në përputhje me rutinën e saj të kujdesit të lëkurës. Greenwell tha se princesha e ndjerë do të pastronte, tonifikonte dhe hidratonte dy herë në ditë lëkurën. Dhe sinqerisht, ne mund të shohim qartë se sa mirë funksionoi.

9. Dieta më e mirë është ushqimi i shëndetshëm.

Darren O’Grady ishte një kuzhinier mbretëror për 15 vjet. Pas divorcit të Princeshës Diana, ai vazhdoi të gatuajë për të. Ai zbuloi se princesha e ndjerë ishte një “ngrënëse jashtëzakonisht e shëndetshme” dhe se ajo shmangte karbohidratet dhe mishin e kuq sa të mundte.


TË NGJASHME