Aktualitet Lajme Politikë

A do të dorëhiqet presidenti? Ja si përgjigjet Meta

Shumë zëra kanë folur kohët e fundit për largimin e Presidentit Ilir Meta nga Presidenca. Por Meta i ka dhënë fund çdo dileme lidhur me qëndrimin e tij në postin e presidentit, teksa i pyetur nga gazetarët ai tha prerë që nuk do të largohet deri me 24 korrik 2022 kur mbaron edhe mandati i tij.

“Ky institucion nuk i përket Metës, por Republikës, dhe ku institucion nuk do të bjerë kurrë, përkundrazi nga ky do të fillojë ringritja e Republikës, dhe nuk do të bëhet vendi koloni e asnjë fondacioni ndërkombëtar, është vend që i takon gjithë shqiptarëve, ndaj këtu do të kemi deri në 24 korrik të vitit 2022”, tha ai.

Related posts

Shenja më tërheqëse e horoskopit, ja cila dallon nga të tjerat

alba

Kafja apo çaji: Cila është më e shëndetshme?

Rita news

Rama paralajmëron bizneset: Nuk do ketë më fatura fiktive, do merren këto masa

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!