HomeLajmi i Fundit

A do të jeni në krye të LSI? Meta befason me përgjigjen: Këtu jam edhe 50 vite

Presidenti Ilir Meta gjatë konferencës për shtyp, u pyet se çfarë do të bëjë pasi të largohet nga posti i presidentit.

Meta u përgjigj se do të jetë në skenën politike edhe 50 vite të tjera.

Ndërsa pyetjes “A do të drejtoni sërish forcën politike që krijuat?”, Meta u përgjigj duke thënë “Do të jem në krye të çdo të përpjekjeje për të vendosur dinjitetit dhe sovranitetin e shtetit demokratik.”


TË NGJASHME