HomePolitikë

A do të shkojë vendi në zgjedhje të parakohshme? Përgjigjet kryeministri Rama

Edi-Rama

Pas kthimit nga Brukseli kryeministri Edi Rama prononcimin e parë e dha për emisionin Open. Për Ramën, nuk ka votë kundër Shqipërisë, ka vetëm një çështje të brendshme të BE-së.

Gjithashtu kryeministri Rama tha se fjala e fundit ende nuk është dhënë dhe se vendimi jepet ditën e sotme, pavarësisht se ka pak shanse për të marrë një përgjigje pozitive.

I pyetur nëse do të ketë zgjedhje të parakohshme nëse zyrtarizohet jo-ja e negociatave, Rama e mohoi kategorikisht.


TË NGJASHME