HomeModa

Aksesori që i ka rezistuar viteve, ende në modë

Detaje të njohura të viteve të kaluara qëndrojnë vazhdimisht në modë, një ndër to edhe shamia e famshme e njohur si bandana. Në 2016-n, pas modës së viteve ’50 me fustane me bel, veref dhe look pin up, asaj të viteve ’70 me pantallona të gjera cowboy dhe stil bohem, radhën e patën vitet ’90 dhe 2000.

Sot, tre vite më pas, bandana si aksesor për flokët mbetet një ndër të preferuarat e blogeres.

Sigurisht që me ardhjen e vjeshtës, do të mendoni se bandana nuk ju hyn më në punë. Në fakt, jo. Siç mund ta shihni, mund ta përdorni si aksesor për flokët duke e bërë pamjen tuaj më të sofistikuar.


TË NGJASHME