HomeLajmi i Fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën 14 vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mëngjes në aksin rrugor Fier-Seman, në vendin e quajtur “Ferme e Clirimit”.

Mësohet se një makinë ka përplasur për vdekje një 14 vjeçar.

Identiteti i viktimës nuk dihet.

Sakaq, drejtuesi i mjetit pas aksidentit ka braktisur mjetin dhe është larguar.

NJOFTIMI I POLICISE

Sot rreth orës 09:20, në vendin e quajtur “Fermë-Çlirim”, shtetasi R.S, 20 vjeç, banues në Dërmënas, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen” ka aksidentuar shtetasen M.B, 36 vjeçe, e cila ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve si dhe djalin e saj 14 vjeçar i cili ndërroi jetë.

Drejtuesi i mjetit R.S pas përplasjes është larguar nga vendngjarja por u kap nga shërbimet e policisë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes e plotë të ngjarjes.