HomeSociale

Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Motori përplaset me mjetin bujqësorë, plagosen dy persona

Dy persona janë plagosur ditën e sotme në Maliq, si pasojë e një aksident.

Sipas policisë, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie, shtetasi A.B, duke drejtuar një mjet motor dyshohet të jetë përplasur me një mjet bujqësor me drejtues shtetasin E.M, ku për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i motorit shtetasi A.B dhe shtetasi Xh.B, pasagjer në motor.

Të plagosurit janë dërguar në spital, ku po marrin kujdesinë  duhur. Nuk dihen ende shkaqet e këtij aksidneti, ndërsa policia po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i plotë:

Maliq

Informacion paraprak.

Më datë 20.07.2019, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie, shtetasi A.B, duke drejtuar një mjet motor dyshohet të jetë përplasur me një mjet bujqësor me drejtues shtetasin E.M, ku për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i motorit shtetasi A.B dhe shtetasi Xh.B, pasagjer në motor, të cilët u dërguan në Spitalin e Pogradecit, ku ndodhen nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Shtetasi E.M, është shoqëruar në ambjentet e Komisariatit për kryerjen e veprimeve të mëtejshme proceduriale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit, si dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


TË NGJASHME