HomeLajme

Aksident në Librazhd, 1 i vdekur e dy të plagosur

aksident

Një aksidenti rrugor ka ndodhur në aksin Librazhd-Qafë-Thanë, ku një e moshuar humbi jetën dhe dy shtetase të tjera mbetën të plagosur, njëra prej tyre në gjendje kritike për jetën.

Trajleri me drejtues shtetasin Thoma Kela ka goditur në pjesën anësore furgonin e pasagjerëve, ndërsa kjo ka rezultuar fatale për një nga pasagjeret e furgonit.

Nga të dhënat e para dyshohet se shkak për aksidentin  është bërë lagështira në rrugë, ndërsa grupi hetimor dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për dokumentimin e plotë të saj.


TË NGJASHME