HomeLajmi i Fundit

Aksídenti në Lezhë, lëndóhet një i mitur, shoqërohen dy drejtuesit e automjeteve

Në áksidentit e ndodhur sot në mëngjes në superstradën Lezhë-Milot, raportohet se ka të lëndúar. Ngjarja ka ndodhur në “Kryqëzimin Ishull Shëngjin”, ku një autobuz pasagjerësh u përplás me një kamion.

Raportohet se nga ky áksident ka mbetur i lëndúar një i mitur, i cili po mer ndihmën e parë në spítal. Sakaq lidhur me këtk ngjarje janë shoqëruar për në rajonin pólicor dy drejtuesit e mjeteve.

Një i mitur është plagosur këtë të mërkurë në aksidentin e ndodhur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ishull Shëngjin, ku një autobus pasagjerësh është përplasur me një kamion.

Policia bën me dije se nga aksidenti është lënduar një i mitur i cili po merr ndihmën e parë në spital.

Ndërkohë në lidhje me këtë ngjarje janë shoqëruar në polici 2 drejtuesit e automjeteve.

“Rreth orës 10: 20 , në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Ishull Shëngjin ” janë përplásur mjeti tip kamion me mjetit tip autobus, ka marrë demtime të lehta një i mitur dhe është transportuar në spítalin Rajonal Lezhë, pa probleme.

Drejtuesit e 2 mjeteve po shoqerohen në ambjentet e Kómisariatit të Pólicisë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarje,” thuhet në njoftimin e pólicisë.


TË NGJASHME