Aktualitet Lajme Lajmi i Fundit

Aksidentohet punëtori në Belsh

Një tjetër aksident gjatë punës. Në fshtin Trojas, duke punuar në ndërtimin e një banese është aksidentuar punëtori shtetasi M.N., jashtë rrezikut për jetën.

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, u referuan materialet hetimore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, dhe po punohet për kapjen e shtetasve E.B., 49 vjeç ( administrator i një firme ) dhe P.N., 43 vjeç, ( zbatues projekti).

Kjo, pasi në fshtin Trojas, Belsh, duke punuar në ndërtimin e një banese është aksidentuar punëtori shtetasi M.N., jashtë rrezikut për jetën.

Related posts

Kremlini po përgatitet për një “takim të mundshëm” mes dy udhëheqësve

Mila

Përmbytjet në Indonezi, 31 të vdekur dhe 13 të humbur

Anxhela news

Ndërron jetë Kryetari i Nderit të Lidhjes Shqiptare në Botë, Presidenti Meta mesazh ngushëllimi

Mila
Na Kontaktoni!