HomePolitikë

Aksioni opozitar, ja akset që do bllokohen

Ashtu si dhe javën e kaluar, opozita e bashkuar ka vendosur që edhe ditën e nesërme të bllokojë disa akse kryesore të vendit. Ndërkohë ditën e sotme kreu i demokratëve, Lulzim Basha pas një takimi me kryetaren e LSI-së tha se kjo formë proteste vjen si një intensifikim dhe përshkallëzim i mosbindjes civile.

Ja akset që do të bllokohen:
Tiranë: Te sheshi “Shqiponja”
Korçë: Në hyrje të qytetit
Elbasan: Në aksin Bradashesh-Elbasan
Milot: Rrethrrotullimi i Milotit
Shkodër: Në hyrje të qytetit
Fier: Tek Ura e Sheqit
Vlorë: Në hyrje të qytetit
Dibër: Në aksin nacional Tiranë-Peshkopi
Kukës: Tek ura në hyrje të qytetit
Durrës: Rrethrrotullimi te Plepat


TË NGJASHME