HomeShowbiz

Aktori i njohur zbulon se sapo ka ndalur së përdoruri fjalën ‘F ****t’, shkak bëhet vajza e tij

Matt Damon ka shpjeguar pse ka ndaluar së përdoruri një fjalë homofobike. Ylli i Hollivudit tha se ai nuk e kishte problem kur përdorte fjalën f **** t kur ai fliste me njerëzit derisa vajza e tij i tërhoqi vëmendje atij.

Duke folur për The Times, aktori i Good Will Hunting tha se e përdori fjalën kur tha një shaka në tryezën e darkës familjare dhe kjo nuk ndikoi mirë te një nga fëmijët e tij. Ai dhe gruaja e tij kanë tre vajza të moshës 10 deri në 15 vjeç dhe gjithashtu Matt është njerk i vajzës 22-vjeçare të gruas së tij.

Shakaja nuk shkoi mirë me njërën prej tyre dhe ato nuk do ta linin më babanë e tyre të përdorte një fjalë fyese.

“Unë bëra një shaka, muaj më parë, dhe mora një reagim nga vajza ime. Ajo u largua nga tryeza. Unë i thashë:” Hajde, kjo është një shaka! E them në filmin Stuck on You!”,” tha Damon.

“Ajo shkoi në dhomën e saj dhe shkroi një letër shumë të gjatë, të bukur se si kjo fjalë është e rrezikshme. Unë i thashë:” Unë tërhiqem nga fyerja! ” E kuptova “.

Zbulimi i aktorit ka ndezur një reagim mjaft të furishëm nga njerëzit në mediat sociale të cilët u tronditën, iu desh një ese nga vajza e tij e vogël për të kuptuar një fjalë që ka qenë problematike për dekada … se është problematike.

Fjala u përdor fillimisht si fyerje ndaj grave, veçanërisht grave të moshuara. Besohet se fjala më pas kaloi ndarjen gjinore dhe filloi të përdoret për meshkujt homoseksualë si një mënyrë për të gërmuar feminitetin.


TË NGJASHME