HomePolitikë

Albin Kurti takohet me kreun e opozitës, çfarë u diskutua prej 3 orësh

Kreu i opozitës Lulzim Basha dhe lideri i Vetëvendosjes dhe fituesi i zgjedhjeve të fundit në Kosovë, Albin Kurti kanë drekuar së bashku sot.

Takimi mes tyre kanë zgjatur rreth tre orë, ndërsa biseda është përqëndruar tek sfidat e Kosovës pas zhvillimit të zgjedhjeve ku tashmë ish opozita është mazhorancë.

Takimi me Bashën vjen pas takimit më herët me kryeministrin Rama, ish-kryeministrin Berisha dhe Presidentin Meta.

auto_555555555555551572206794

TË NGJASHME