HomeShowbiz

Albumi i ri nga The Weeknd shet mbi 400 mijë kopje në javën e parë

The Weeknd është vendosur të ketë debutimin më të madh të vitit 2020 me albumin e tij të ri After Hours. Edicioni i fundit nga Abel parashikohet të shesë mbi 400,000 njësi në javën e parë.

Sipas faqes Hits Daily Double, nga 400,000 shitj , 200,000 janë nga shitjet tradicionale të albumeve. Albumi tani po kërcënon grupin BTS “Map of the Soul: 7”, për shitjet më të larta në javën e parë, 422,000.

“After Hours”mori 100 milion shikime globale në ditën e parë. Përpjekjet e tij të së kaluarës përfshinin “Kiss Land” që debutonte në 92,000 shitje, “Beauty Behind Madness” në 412,000, “Starboy” me 348,000 dhe EP “My Melancholy My Dear” duke goditur 169,000 shitje në javën e parë.

View this post on Instagram

just repeat after me…

A post shared by The Weeknd (@theweeknd) on
©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME