HomeSport

Alexis Sánchez mund të kthehet në”???

Alexis Sánchez mund të kthehet në Arsenal pasi drejtuesit e Manchester United nuk janë të kënaqur me paraqitjet e tij.
Sanchezi u aktivizua në fund të pjesës së parë të ndeshjes të së martës kundër PSG, kur e zëvendësoi Jesse Lingard e lënduar, vetëm disa sekonda para se të përfundonte pjesa e parë.

Sanchez erdhi në Old Trafford si pjesë e një marrëveshje shkëmbimi me Henrix Mxit’aryan.

Risultati immagini per sanchez

“Kam respekt të madh për Alexisin sepse ai ishte jashtëzakonisht i mirë në Arsenal. Nuk e di nëse e mori vendimin e duhur kur u largua. Futbolli anglez të ndryshon, ta kthen mendjen, mua më ngriti një nivel më lart”, ka thënë Marc Overmars, i cili luajti për Arsenal gjatë viteve 1997-2000.
“Ai ishte një lojtar shumë i rëndësishëm. Arsenali tentoi ta transferojë një lojtar tjetër si ai, mirëpo nuk e arritën atë marrëveshje. Kështu që, Alexisi mund të kthehet në Arsenal”.
Risultati immagini per Overmars
Manchester Unitedi do të ketë nevojë që Sanchezi të kthehet në formën e mirë që e kishte treguar në Arsenal, pasi që Jesse Lingard dhe Anthony Martial mbetën të lënduar të martën dhe ende nuk dihet se sa do të mungojnë këta të dy.


TË NGJASHME