HomeSociale

Ambasada e SHBA uron Kurban Bajramin

Ambasada e SHBA në Tiranë uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Ambasada amerikane thekson se kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin e përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata.

“Në emër të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara, iu shprehim urimet më të mira të gjithë atyre që festojnë Kurban Bajramin. Kjo ditë ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e komuniteteve paqësore dhe të begata. Eid Mubarak”, thuhet në mesazhin e ambasadës amerikane.


TË NGJASHME