HomePolitikë

Ambasadorja Yuri Kim takon sot 4 anëtarët e Këshillit Politik

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim do të takohet sot me katër përfaqësuesit e Këshillit Politik të tryezës për Reformën Zgjedhore.

Takimet do të zhvillohen ‘kokë më kokë’ me Damian Gjiknurin, Rudina Hajdarin, Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin. Ambasadorja ka preferuar t’i takojë veçmas përfaqësuesit përpara mbledhjes së Këshillit në orën 17:00.

Duket përfshirë edhe ditën e sotme, mbeten edhe 4 ditë nga afati për përgatitjen e draftit përfundimtar të Reformës Zgjedhore që pritet ti shkojë Kuvendit për miratim.


TË NGJASHME