HomeShowbiz

Angelina Jolie është duke i mbajtur fëmijët larg nga Brad Pitt teksa izolohen me të

Djali 18-vjeçar i Angelina Jolie dhe Brad Pitt, Maddox, është larguar nga Koreja e Jugut, në mënyrë që të mund të jetë me aktoren e Hollywood gjatë pandemisë nga koronavirus.

Angelina Jolie është duke i mbajtur fëmijët me vete në vend që t’i lejojë ata të jenë me ish-bashkëshortin Brad Pitt në izolim mes pandemisë koronavirus.

Ylli 44-vjeçar i Maleficent ka vendosur që gjatë krizës shëndetësore të COVID-19, fëmijët e çiftit – Pax, 16 vjeç, Zahara, 15 vjeç, Shiloh, 13 vjeç dhe binjakët 11-vjeçar Knox dhe Vivienne – duhet të jenë me të në Los Angeles.

Fëmija i tyre i madh, 18-vjeçari Maddox, është larguar nga Koreja e Jugut, ku po studion në Universitetin Yonsei në Seul.

Semestri i tij u anulua, kështu që adoleshenti vendosi që më mirë të ishte me nënën e tij gjatë kësaj kohe sfiduese.

Një burim tha për mediat: “Të gjithë fëmijët janë në shtëpi me Anxhelinën por ata kanë vazhduar ta shohin Brad dhe të shkojnë për vizitat e tyre të rregullta.

Angelina Jolie me fëmijë Knox Leon Jolie-Pitt, Vivienne Marcheline Jolie-Pitt, Pax Thien Jolie-Pitt, Shiloh Nouvel Jolie-Pitt, Zahara Marley Jolie-Pitt dhe Maddox Chivan Jolie-Pitt (Image: Getty Images for Netflix)

“Ata janë duke vazhduar punën e tyre shkollore, praktikojnë gjuhët e tyre, luajnë instrumente, lojëra në bord dhe ndihmojnë në gatimin e darkës.”

Burimi i brendshëm shtoi: “Ata kanë shumë kohë familjare dhe thjesht pushojnë së bashku duke shikuar filma”.

Me aktoren në shtëpi që është duke shkolluar fëmijët e tjerë, Maddox do të vazhdojë me studimet e tij koreane dhe ruse.

Ndërsa coronavirus mbërthen botën dhe vendet kalojnë në bllokim për të ndaluar përhapjen e virusit vdekjeprurës, ishte raportuar se 13-vjeçarja Shiloh Jolie-Pitt dëshironte që babai i saj ta ‘shpëtonte atë nga koronavirus’.

Amerikan Star ka raportuar se fëmijët e Brad dhe Angelinës ‘ duan  ta kalojnë kohën e izoilmit me aktorin 56 vjeçar fitues të çmimit Oscar.

Një burim i tha American Star: “Në këtë moment ata e shohin babanë e tyre si një ndikim vërtet qetësues. Brad është më shumë se i lumtur që ka fëmijët e tij në çdo kohë që ata duan, por sigurisht që ky do të jetë vendimi i Angelinës.”

Duket sikur ajo ka marrë vendimin dhe Brad mund të duhet të presë disa muaj para se të shohë përsëri fëmijët e tij.

Angelina dhe Brad u ndanë në 2016 pas një martese dy vjeçare dhe katër vjet më vonë, divorci i tyre nuk është përfunduar ende.

 
 

©Tatani/GotaNews


TË NGJASHME