HomeSport

Anthony Joshua tregon shtëpinë e tij në Sheffield

Anthony Joshua është ylli më i madh në botën e boksit për momentin, mirëpo kampioni botëror i peshave të rënda është ende një njeri i thjeshtë, veçanërisht kur është në përgatitje për ndonjë ndeshje të radhës.Risultati immagini per joshua

Ndërsa Floyd Mayweather i pëlqen të lavdërohet për veturat dhe shtëpitë e tij luksoze, Joshua preferon të jetojë në mënyrë më modeste.

Kampioni i peshave të rënda në IBF, WBO dhe WBA, është duke u përgatitur për momentin për debutimin e tij në Nju Jork, për meçin kundër Jarrell Miller, që do të zhvillohet më 1 qershor.Risultati immagini per joshua

Joshua është duke jetuar në Sheffield, pasi që aty afër është qendra ky stërvitet për meçet e tij.

 


TË NGJASHME