HomeShowbiz

Antonela me lot në sy tregon historinë e trishtë të familjes së saj

Puntata e djeshme ka përlotur të gjithë me historinë tronditëse që Antonela dhe familja e saj kishte kaluar.

Pas debateve në “Përputhen Prime” ditën e diel, ku ajo u ndje keq dhe doli jashtë studio duke qarë, ditën e djeshme u ndje gati të tregonte arsyen se pse u prek.

Antonela tregoi se ka patur një jetë të vështirë dhe se i ati i saj tashmë i ndjerë, e dhunonte nënën e saj.

Antonela: I falenderoj të gjithë që më ndenjën afër mu kujtuan ca gjëra që kam kaluar në familje. Mu kujtua babi që nuk jeton më dhe atë rrëmujën që na bënte në shtëpi mua dhe familjes dhe mamit, kujtoj atë pjesën që po bërtisnin të gjithë dhe s’ndalonte më situata, e humba me dolën lot vetvetiu.

Arjan Konomi: Është akumulim, do thoja unë, se duket sa mirë si këto djem e vajza që dalin në tv, po në fakt është lodhje e madhe, prandaj mos i shihni me zili se pas kësaj ka të tjera gjëra. Edhe Antonela që ne e njohim si vajzë luftarake, por koha akumulon një stres.

Antonela: Më kujtohet natën e fundit që na ka nxjerrë nga shtëpia dhe jemi ndarë aty, kemi shkuar në Itali se ai na kërcënonte se donte të na vriste neve dhe nanën, kemi shkuar në Itali me një veshje ne trup e me asgjë tjetër. Pas një viti s’kishim dokumenta akoma dhe më thotë dikush në facebook ngushëllime për babin, më ka mbet merak që s’kam qenë në varrim por nëna ime është një person i fortë që s’na ka bërë me ndi mungesën e babës, megjithatë ai duhet. Ne jena 4 fëmijë dhe kam ndihmuar nënën, se po të na kishte lënë dhe ajo se di ku do ishim. Kemi shkuar në Itali dhe u dorëzuam në polici që të na ndihmonin dhe na thanë s’kemi ça t’u bëjmë, ikni ku të doni. Kishim dhe vëllain 4 vjeç, binte shi atë ditë, del mami me pasaporta dhe thotë s’na pranojnë. Shefi i policië e pa këtë skene dhe na strehoi, për dy vite jetuam në një qendër pastaj gjetëm punë dhe ia dolëm disi. Mami la gjithë jetën e saj këtu se ishte mësuese matematike dhe ka punuar dhe si pastruese në Itali. E kam pa babën gati t’u e mbyt nanën dhe s’kam mujt me ba gjë, se s’kisha ça t’i bëja.


TË NGJASHME