HomePolitikë

Anulimi i 30 Qershorit, Meta takim me ambasadorët e BE-së

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur një takim mëngjesin e sotëm me ambasadorët e vendeve të BE-së. Mësohet se takimi është zhvilluar në Pallatin e Brigadave dhe ka patur në fokus zhdekretimin e datës së zgjedhjeve që më herët ishte dekretuar nga vetë Meta.

Ndërkohë ende nuk bëhet me dije nuk dihet se çfarë ka sjellë ky takim, që pritet të zbardhet nga presidenca në orët në vazhdim.

Kujtojmë që Meta zhdekretoi 30 qershroin si datë të zgjedhjeve, ndërsa nga ana tjetër maxhoranca nuk ka lëshuar pe, e cila vijon normakisht fushatën elektorale.


TË NGJASHME