HomeTeknologji

Apple sfidon të gjithë me teknologjinë e “iPhone 14 Pro Max” të ardhshëm

Kompania amerikane, “Apple” planifikon të sfidojë të gjithë konkurrentët e saj duke prezantuar një numër të madh karakteristikash dhe teknologjish të jashtëzakonshme në telefonin e saj të ardhshëm, “iPhone 14 Pro Max”, gjatë vitit 2022.

Dhe burime nga brenda Apple zbuluan, për “Times News Now”, synimin e saj për të lançuar telefonat “iPhone 13 Pro”, “iPhone 14 Pro Max”, “iPhone 14 Max” dhe “iPhone 14” gjatë këtij viti, me ekranet. Frekuenca e tij arrin 120 Hz, prodhuar nga kompania koreano-jugore, “LG”.

Pritet që këta telefona të shfaqen në shtator 2022. Këta ekrane do të jenë pothuajse më të pastërt në treg, dhe kanë avantazhin e kursimit të energjisë, sepse nuk konsumojnë bateritë e telefonit.

Ky ekran karakterizohet se ka një temperaturë të ulët, për shkak të mbështetjes së tij në oksidin polikristalin; Gjë që e bën të mos ndihmojë ngritjen e shkallës së telefonave, as të ngadalësojë dhe të reduktojë efikasitetin e tij.

iPhone 14 Max do të vijë si zëvendësim për iPhone 14 Mini dhe do të ketë një ekran 6.7 inç, të njëjtën madhësi si ekrani i iPhone 14 Pro Max. iPhone 14 Pro do të vijë me karakteristika relativisht më të vjetra, 8 GB RAM dhe një ekran 6.06 inç.

Burimet theksuan se Apple po kërkon të testojë lançimin e një prej modeleve të saj të rinj të telefonit pa një slot “karte SIM” ose një linjë komunikimi përpara se të shpërndahet në të gjithë telefonat e saj, i cili do të mbështesë shumë rezistencën ndaj ujit dhe do të mbështetet në sistemet e reja inteligjente “eSIM” për të menaxhuar komunikimet.

“Apple” vazhdon të sfidojë konkurrentët e saj duke bërë të ditur synimin e burimeve të kompanisë amerikane për të ofruar kapacitet ruajtës në telefonat e ardhshëm “iPhone 14”, deri në 2 TB; Të bëhet kapaciteti më i madh i ruajtjes që gjendet në telefonat inteligjentë në botë; Falë teknologjisë më të fundit të ruajtjes së Apple, QLC Flash.


TË NGJASHME