HomeSport

Aron Ramsay 3 javë jashtë fushës së blertë …

Mesfushori i Arsenalit Aron Ramsay do të qëndrojë 3 javë jashtë fushës së blertë si pasojë e një dëmtimi në pjesën e kofshës gjatë ndeshjës së të shtunës me Southampton.

Arsenali ka katër ndeshje në Premier League dhe një në  çerekfinalen e Kupës Carabao kundër Hammers  këtë muaj, ndërsa në 3 janar do të luajë kundër Chelsea  dhe më pas me 7 janar në FA CUP në Nottingham Forest, raporton BBC Sport.

Theo Walcott gjithashtu nuk do të luajë në ndeshjen e së shtunës kundër Newcastle.

Wenger tha se  Walcott,  mund të kthehet në skuadër në ndeshjen e së martës në West Ham.


TË NGJASHME