HomeLajmi i Fundit

Arrestohet kryetari i Dhomës së Tregtisë në Lezhë, ja arsyeja

Përfundon në pranga kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë, Pashk Palokaj.

Arrestimi i tij u bë me urdhër të prokurorisë pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori në muajin gusht 2019 tek pallati që ai po ndërtonte në lagjen Besëlidhja të Lezhës.

Mbi të rëndojnë akuzat e ndërtimit pa leje, moszbatimit të rregullave të sigurisë në punë dhe punësim i paligjshëm.

K.S/GotaNews