HomeShowbiz

Arrestohet ‘Messi’, ja për çfarë akuzohet

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me sozinë e futbollistit Lionel Messi. Iraniani Reza Parastesh, i cili u bë i famshëm në rrjetet sociale për shkak të ngjashmërisë me futbollistin e Barcelonës, ka shfrytëzuar identitetin e rremë të Mesit, për t’u takuar me femra dhe për të kryer marrëdhënie me plot 23 prej tyre.

Reza mori famë dy vite më parë teksa pozonte me fanellën numër 10 të Barcelonës. Foto u bë virale në rrjetet sociale pasi ngjashmëria me Messin ishte shumë e madhe. Që nga ajo ditë, Reza ndryshoi edhe me shumë paraqitjen e tij, duke lyer flokët dhe mjekrën, në këtë mënyrë shtoi dhe më shumë ngjashmërinë me Messin, detaje këto që me sa duket i dhanë shumë sukses.


TË NGJASHME