HomeLajmi i Fundit

Árrestohet reperi i njohur për dhúnë ndaj ish të dashurës

Tyga është árrestuar për një krím të dhúnës në familje pas ákuzave për ábuzim nga ish e dashura e tij, Camaryn Swanson. Departamenti i Policisë të Los Angeles árrestoi reperin Tyga, emri i vërtetë i të cilit është Michael Ray Nguyen-Stevenson mëngjesin e së martës, sipas departamentit të marrëdhënieve me departamentin e mediave, i cili postoi lajmin në Twitter. Ai është liruar nga búrgu me një garanci prej 50,000 dollarësh.

Një burim pranë Tyga pohoi për TMZ se ish e dashura Swanson u shfaq në shtëpinë e tij në orën 3 të mëngjesit të së hënës, “duke bërtitur” në pragun e tij dhe në dukje ajo dukej e dehur, në atë moment ai e la atë të hyjë dhe situata u përshkallëzua. Megjithatë, modelja 22-vjeçare pretendon se reperi dërgoi një makinë për të ndërsa çifti ishte në dukje në procesin e ndarjes. Swanson paraqiti një raport pólicor të hënën pasi u largua nga shtëpia e reperit, ku ndodhi incidenti i dyshuar. “Kur u përpoqa të largohesha ai më sulmoi fizikisht dhe nuk pranoi të më linte të largohesha me orë të tëra” shkroi Swanson.


TË NGJASHME