HomeShowbiz

Arrestohet reperja nga Kosova, Loredana

Policia zvicerane ka arrestuar reperen e njohur kosovare, Loredana Zefin.

Autoritetet e drejtësisë kanë konfirmuar se ajo dyshohet për mashtrim. Loderana është prangosur në shtëpinë e saj në Luzern.

“Prokuroria e Shtetit ka nisur një hetim për mashtrim të dyshuar në shumën prej 900.000 franga zvicerane”, ka deklaruar zëdhënësi Simon Kopp për “20 minute|.

Sipas hulumtimeve Loredana dhe vëllai i saj kanë mashtruar një qift.

Bëhet fjalë për Petran (52 vjeçare) dhe Hans Z. (53 vjeçar) të cilët thellësisht janë futur në borxh dhe kanë humbur pasurinë e tyre.

Reperja Loredana është bashkëshorjta e reperit nga Ferizaj, Mozzik.


TË NGJASHME