HomeShowbiz

Arsyeja e mospjesëmarrjes së Rihanna, Taylor Swift dhe Selena Gomez në ‘Met Gala 2019’

Mbrëmjen e të hënës është mbajtur një nga ngjarjet më kryesore të modës për vitin 2019, e njohur si “Met Gala”.

Të pranishëm në këtë eveniment ishin shumë nga yjet botërore, përfshirë edhe këngëtaret shqiptare, Rita Ora dhe Dua Lipa, pamja e të cilave rrëmbeu gjithë vëmendjen.Lexo po ashtu:

Të gjitha lajmet nga Met Gala 2019

Megjithatë, tri prej femrave më të rëndësishme në muzikën pop e humbën këtë ngjarje dhe revista Teen Vogue iu tregon arsyen.

Rihanna nuk ishte prezente në Met Gala, pasi që ndjehej sikur të gjithë po shkruanin rreth saj, madje bëri edhe një postim duke treguar se është në shtëpi.

Taylor Swift gjithashtu nuk ofroi një arsye të vërtetë për mungesën e Met Gala, megjithëse ajo kishte marrë pjesë në vitet e mëparshme (duke përfshirë edhe vitin 2016, kur ndodhi ngjarja famëkeqe me ish-të dashurin Tom Hiddleston).

Taylor, Ariana Grande dhe Rihanna nuk ishin artistet e vetme që fansat e modës dëshironin të shihnin në qilimin e kuq.

Grupi BTS ishin thellësisht të humbur dhe njëkohësisht ishin edhe në turne kurse Selena Gomez zgjodhi të kalonte kohë në Disneyland bashkë me miket e saj.

Ndryshe, Dua këtë vit mori pjesë për herë të parë në “Met Gala” dhe mediat e huaja e shpallën si të veshurën më bukur në këtë eveniment madhështor.


TË NGJASHME