HomeSociale

Artan Hoxha: Ku fshihej Murataj, sipas SHISH

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se ku fshihej Admir Murataj gjatë kohës që ka qenë në këkrim që nga viti 2013, e këto vite ka bërë disa nga grabitjet më të bujshme.

Sipas tij Murataj ka qëndruar në zonën e Freskut, apo dhe të Kamzës. Këtë deklaratë ai e mbështet në raportet siç thotë të SHISH që i kanë kaluar autoriteteve.

Po ashtu gazetari Hoxha tha se gjatë përplasjes me armë të policisë më grabitësit një tjetër ka mbetur i plagosur.

“Ka dhe një të plagosur. Personi tjetër është i plagosur në shpatull. Policia ka mbledhur prova, ka një ide se me kë kanë të bëjnë”, tha Artan Hoxha në Opinion.

Sa i përket ceremonisë mortore të grabitësit ajo do të bëhet në Çerem të Tropojës./Opinion.al


TË NGJASHME