HomeRajon

Atentat shqiptarit në Athinë, autori e qëlloi me plumb në kokë, ja për çfarë dyshohet

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë. Shqiptari është dërguar me urgjencë në gjendje të rëndë në spitalin e Nikeas.

Mësohet se shqiptari është qëlluar nga një fuoristrade të zezë dhe atentatori ishte ulur në vendin e pasagjerit.

Ndërkohë dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkak të larjeve të hesapeve, sipas dyshimeve paraprake.


TË NGJASHME