HomeLajmi i Fundit

Atentati/ Makina hiqet nga vendngjarja

Është larguar nga vendngjarja me karotrec makina ku ndodhej prokurori Arjan Ndoj, të cilit ju bë atentat mbrëmjen e sotme dhe mbeti i plagosur sëbashku me dy persona të tjerë.

Një ndër të plagosurit ishte Landi Muharremi i shpallur në kërkim për dhunimin e biznesmenit Fadi Mitri, i njohur si i forti i shijakut.

Teksa në gjendje të rëndë është shoferi i prokurorit, Andi Maloku, i cili ka marrë një plumb në gjoks.

Me sa duket policia ka mbaruar punë me ekspertizën e vendngjarjes.