HomePolitikë

Atentati ndaj Fatos Tushes/ PD: Sulmi ka ndodhur për shkak…

basha

Partia Demokratike ka reaguar menjëherë pas ngjarjes se rende te ndodhur ne Lushnjë ku kryebashkiaku Fatos Tushe u sulmua me granate nga ish-shoferi i tij.

Opozita e quan këtë ngjarje si pasqyrën e vërtetë te degradimit te vendit nga qeverisja e Edi Rames.

Përmes një deklarate për mediat, PD ka sqaruar se kjo goditje ndaj kryebashkiakut ka ardhur si pasoje e prishjes se pazareve te Fatos Tushes me ish-shoferin me te cilin ka ndare paratë nga droga, prostitucioni dhe korrupsioni.

Partia Demokratike ka theksuar se ka vetëm një mënyrë për te dale nga kjo gjendje ne te cilën Edi Rama e ka degraduar shtetin dhe ajo është vetëm nëpërmjet zgjedhjeve te lira e te ndershme.


TË NGJASHME