HomeRajon

Athinë, sekuestrohen mijëra euro dhe kokainë, 9 të arrestuar. Mes tyre dhe shqiptar

Një operacion i policisë greke në Athinë ka çuar në pranga 9 persona. 8 shtetas grekë dhe një shqiptar.

Gjatë këtij operacioni policia e vendit fqinj ka sekuetruar 2 kg 509 gram kokainë, 1 kg 178 gram marijuanë, 1.3 gram heroinë dhe 388 gram përzierës.

Gjithashtu janë sekuetruar dhe 37.510 euro, 4 automjete, 1 motorr, 1 pistoletë, 4 peshore dhe 24 celularë.


TË NGJASHME