HomeLajmi i Fundit

Austri, adoleshenti vret të dashurën dhe 4 familjarët e saj

Pesë persona janë vrarë në mbrëmjen e të shtunës në zonën e skive të Kitzbuehel, në Austri.

Nga disa dëshmi të vogla që vijnë për ngjarjen duket se përgjegjës i kësaj tragjedie ka qenë një adoleshent, i cili është dorëzuar në mëngjesin e të dielës në polici.

Adoleshenti ka vrarë të fejuarën për arsye xhelozie dhe më pas të gjithë familjarët e vajzës.
Policia ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë.