HomeSport

Babai i Lionel Messit, Jorge, është arrestuar

Një çiklist u dërgua në spital pasi mbeti pa ndjenja nga një aksident trafiku me babanë e Lionel Messit, Jorgen, i cili po udhëtonin me një BMW në qytetin argjentinas, Rosario.

Image result for Jorge messi BMW

I lënduari u dërgua menjëherë në spital me ambulancë, ndërsa Jorge u shoqërua deri në stacionin policor, ku u kontrolluan të gjitha dokumentet e tij. Ai besohet se i ishte nënshtruar edhe disa testeve për substanca të palejueshme.

Image result for Jorge messi BMW

Ky incident nuk pritet të vazhdojë me proces gjyqësor dhe ende nuk dihet se cili nga të aksidentuarit ishte fajtor.

Në vitin 2016, Jorge ishte shpallur fajtor nga një gjykatë spanjolle për evazion fiskal, bashkë me djalin e tij. Dënimet e tyre me burg u zvogëluan në gjobitje.

Image result for Jorge messi BMW

TË NGJASHME