HomePolitikë

Balla: S’ka negociata për kërkesat e opozitës

Partia Demokratike ka vendosur që në muajin shkurt të fillojë sezonin e protestave duke pasur 2 pika kryesorekërkesave të tyre: Shkuarjen në zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër dhe zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare këtë qershor, bashkë me ato lokale.

studion e “Open” ka qenë i ftuar Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, i cili ka mohuar në mënyrë kategorike që do të ketë negociata për këto kërkesa.

Nuk negociojmë fare për kërkesat”, u shpreh Balla, teksa shtoi se “Basha mund të ketë shumë kërkesa. Ne i japim reformën zgjedhore, ta shkruaj si të dojë”.


TË NGJASHME